1. SC Bohumín 98 - florbal

Dorostenci na výbornou, juniorka dobře

Publikováno: 1.6.2024

Sezóna 2023/2024 byla pro dorostence a juniory takovým doktorem Jekyllem a panem Hydem. Očekávání trenérů těchto kategorií Ondřejů Šalbuta a Veselého byla před sezónou přesně opačná, než jak to celé nakonec dopadlo.
Jaká vlastně byla její pozitiva a naopak negativa? Co klukům takzvaně dala a co naopak vzala? To vše se pokusili krátce a v odrážkách popsat oba trenéři.

Dorost

1. Hráči ročníků 2007-2008

2. Soutěž - Moravskoslezská liga

3. Konečné umístění - 4. místo

4. Zápasová bilance (V/R/P) - 14/3/3

Hodnocení trenérů:

Konečné umístění

Upřímně jsme před sezónou nečekali, že budeme do jejího úplného konce bojovat o medaile. Medaili jsme ztratili v obou vzájemných zápasech s Petrovicemi, kdy jsme nejprve v úvodním zápase sezóny smolně inkasovali vyrovnávací branku na konci zápasu a pak jsme ve druhém vzájemném utkání zhasli střelecky a prohráli 2:3. Tyhle dva zápasy a pět bodů nás nakonec stály medaile.

Předváděná hra

Výborně do útoku, dobře do obrany. Někdy až moc na krásu a zbytečně složitě řešené situace v útoku, ale to že jsme nastříleli v soutěži soupeřům nejvíce branek ze všech týmů a máme tři hráče v top 5 kanadského bodování soutěže, a to na prvním, třetím a pátém místě, hovoří za vše.

Co dál

Více pracovat na individuálních herních dovednostech, i přes výborný výsledek v sezóně jsme určitě nepřevyšovali soupeře florbalovými dovednostmi hráčů. Potřebujeme jednotlivce, a to nejen v této kategorii, kteří když se úplně nedaří, dokáží svým výkonem strhnout výsledek na naši stranu.

--- 

Junioři
1. Hráči ročníků 2005-2006
2. Soutěž - 3. liga juniorů
3. Konečné umístění - 6. místo
4. Zápasová bilance (V/R/P) - 5/1/12

Hodnocení trenérů:

Konečné umístění

Asi nemůžeme být úplně spokojeni, byla to naše druhá sezóna, na druhou stranu absolvovali jsme ji s týmem, kde 50% hráčů bylo věkem ještě dorostenci. Chyběl lídr, výkony byly více individuální než kolektivní, a často chyběl také pozitivní přístup a chuť se takzvaně poprat o výsledek, tak jak to bylo naopak celou sezónu cítit u mladší kategorie dorostu.

Předváděná hra

Chybělo více chuti do hry, a to jak ve hře v poli, tak i ve výkonech brankářů. Ale když se chtělo, tak to šlo a bylo v sezóně pár utkání, kde kluci jasně dokázali, že sezóna mohla být úplně jiná, minimálně co do výsledků. Fungovala obrana, kombinace a dokázali jsme i vítězi soutěže ve vzájmeném měření sil zamotat hlavu.

Co dál

Pracovat na pohybu, uvolňování, hledání volných prostorů, nabídky pro spoluhráče, zakončení a hlavně na týmové spolupráci. Rovněž trocha soudnosti, vyhodnocení reálné florbalové vykonnosti a respektu, by některým hráčům a ve finále i týmu, pomohla k lepším výsledkům.

Doufáme, že dorostenci, kteří pro příští sezónu přechází do kategorie juniorů, sebou přinesou také vítězného a týmového ducha!

 

 

"Co bude v příští sezóně, to se ještě uvidí", ukončili hodnocení oba trenéři.

Dorostenci na výbornou, juniorka dobře


Zpět na aktuality