1. SC Bohumín 98 - florbal

Bohumíňáci se na Ostrava Cupu rozhodně neztratili

Publikováno: 9.6.2024

Tři mládežnická družstva 1. SC Bohumín 98 se zúčastnila tradičního mezinárodního turnaje Ostrava Cup a rozhodně se v silné konkurenci neztratila, byť nakonec ani jeden tým nezvládl nástrahy prvního kola play-off. Turnaj byl zároveň zápasovou tečkou za povedenou sezónou, v dalším týdnu ještě starší kategorie trénují, ale pak si všichni měsíc a půl od florbalu odpočinou.

 

MLADŠÍ ŽÁCI

 

Družstvo trenéra Petra Šeligy vstoupilo do turnaje Ostrava Cup remízou 4:4 s Frenštátem, výsledek ovšem nekorespondoval s děním na hřišti. „Měli jsme hromadu střel a mraky šancí, naopak soupeř využil skoro každou možnost ke vstřelení gólu. Škoda, měli jsme na víc,“ potvrdil kouč.

 

Následovala jasná výhra 8:3 nad Svitavami, aby pak Bohumíňáci zle potrápili rovněž největšího favorita skupiny z Třince. „Na začátku druhé půle jsme se dokonce dostali i do vedení a soupeř znervózněl, nakonec však v závěru strhnul výhru na svou stranu,“ poznamenal Petr Šeliga po těsné prohře 2:4. Mlži sice obsadili skvělé druhé místo ve skupině, jenže v play-off narazili na suverénní superligový tým Black Angels, a Pražané jasně postoupili po vítězství 10:1. „Kluci ale celkově za celý turnaj zaslouží pochvalu, byly tam hodně zajímavé pasáže,“ dodal kouč.

 

STARŠÍ ŽÁCI

 

Strži ve skupině váleli. Na úvod porazili po těsném souboji 6:5 pořádající FBC Ostrava. „Byl to jejich slabší tým, ale to vůbec nic neubírá na hodnotě výsledku. Byl to kvalitní kolektivní výkon,“ prohlásil trenér Jiří Habram. Ve druhém utkání Bohumíňáci přehráli 3:0 tým Frýdlantu, který hraje běžně jen trojkový florbal a přece jen si na větší hřiště soupeř zvykal obtížněji.

 

Následovala porážka 3:11 se silným Torpedem Havířov, aby si pak strži zajistili druhé místo ve skupině přesvědčivým vítězstvím 7:0 nad slovenským Fiĺakovem. „Torpedo má kvalitu. Duely, v nichž jsme byli favoritem, jsme ale zvládli, cílevědomě jsme si šli za svým,“ dodal. V play-off strži nestačili na Galaktikos Bratislava (1:4). „Dlouho byl stav vyrovnaný, ale soupeř šest minut před koncem vstřelil klíčový druhý gól a už jsme neměli možnost reagovat. Škoda, bylo to fakt blízko,“ řekl Jiří Habram.

 

DOROSTENCI

 

Zápasy jako přes kopírák. Dorost vedl nad FBC Ostrava 2:0 a 4:3, aby nakonec prohrál 5:6. Pak tým pod taktovkou Igora Bruzla podlehl Dubňanům 1:4, následoval další zápas se ztraceným vedením o dva góly – tentokrát výsledek na 3:2 otáčela polská Lodž.

 

„Kluci nehráli vůbec špatně, ovšem bohužel opakují individuální chyby, navíc je rozhodí i okamžik, kdy se duel přestává vyvíjet podle jejich představ. Pokud dodržují taktiku, umějí se svou kvalitou prosadit, ale jakmile přestanou hrát kolektivně, hra se rozpadá,“ řekl kouč. Podobně vypadal i duel play-off s Horní Suchou. Bohumíňáci vedli, měli v konfrontaci se soupeřem z vyšší soutěže převahu, ale z výhry 4:3 se radoval soupeř: „Tým má sílu, ale musí pracovat na disciplíně a odpovědnosti.“

Bohumíňáci se na Ostrava Cupu rozhodně neztratili


Zpět na aktuality