1. SC Bohumín 98 - florbal

Elévové přivezli bronz se stříbrným nádechem

Publikováno: 9.3.2020

Družstvo elévů letos prokazuje stabilní výkonnost. Potvrdilo se to i na dalším ligovém turnaji v Havířově, kde tým B98 rozhodně nezklamal. Bilance dvou výher a dvou porážek stačila na celkové třetí místo, přitom o historické stříbrné maximum připravila malé Bohumíňáky chyba sčitatelů při zápase s Karvinou. Co se dá dělat, snad to vyjde příště!

 

Na úvod změřili elévové síly s Torpedem Havířov. Jeden z nejrozvinutějších klubů v regionu je pořád jinde, ale snažíme se tvrdou tréninkovou dřinou rozdíl umazávat. A daří se to! Třeba v sobotu v Havířově jsme byli jediným týmem, který od Torpeda inkasoval méně než 20 gólů, výsledek 7:18 pak mohl být i lepší, kdybychom neměli ze soupeře přílišný počáteční respekt.

 

Následoval duel s Karvinou. Na minulých turnajích jsme s tímto sokem prohráli 8:18 a 4:16, ovšem tentokrát to bylo vyhecované okresní derby se vším všudy. Dramatická bitva skončila se skóre 13:14, kdy slavit mohli podle výsledkové tabule soupeři, ovšem pozorným divákům v hledišti neunikla chybička sčitatelů. Ti jeden náš gól přičetli soupeři, a tak měl být výsledek opačný. Hořkosti v šatně i hledišti bylo docela dost, no, holt musíme příště vyhrát výrazněji…

 

Souboje s Rožnovem bývají už jasnou záležitostí. Valaši nemají oproti loňsku tak početný tým, navíc chybějí výrazné osobnosti, které rožnovské družstvo elévků táhly. I když hlavně na první hřišti jsme nehráli dobře, tak jsme zvítězili 27:9, a byla to tedy splněná povinnost. Nic víc, nic míň...

 

Po dlouhé době jsme pak narazili na Frýdek-Místek, loni jednoho z našich nejčastějších soupeřů. Doby, kdy jsme dostávali třicetigólové příděly, jsou pryč, a přesvědčili jsme se o tom i tentokrát. Po dobrém vstupu protivník sice otočil skóre, ale v závěru jsme byli důraznější, lepší a přesnější, což znamenalo nesmírně cenné vítězství 16:13 po nejlepším výkonu dne.

 

Shrnuto podtrženo – odehráli jsme dobrý turnaj! „Někteří kluci byli po nemoci anebo utahaní po lyžařském výcviku, což se projevilo, ale zvládli jsme to se ctí,“ uvedl trenér elévků 1. SC Bohumín 98 Jiří Habram. Hráče pochválil za soustředěné výkony, ovšem také vyzdvihl přítomnost spousty rodinných příslušníků: „Jsem rád, že viděli, jak se kluci pořád posouvají. Ti, co s námi odjezdili loňskou sezónu, si to teď užívají. A zaslouží si to!“

 

Družstvo znovu vyslalo do bojů dva naprosté nováčky – Erik Pospíšil se s novými úkoly pral statečně a Kryštof Miník se hned zařadil k tahounům týmu, kdy dal spoustu důležitých gólů. „Podstatné je, že teď máme v kategorii čtyřiadvacet hráčů s kvalitou, kdy jsou schopni hned naskočit do zápasů. To je velká devíza i do budoucna,“ dodal Jiří Habram.

 

Elévky čekají poslední dva turnaje Moravskoslezské ligy. V neděli 29. března v Českém Těšíně změří sily s domácím družstvem, Rožnovem, Jablunkovem a Slovanem Havířov, sezónu pak tým zakončí 2. května v Petrovicích (Paskov, SFK Havířov, Torpedo, Petrovice).

Elévové přivezli bronz se stříbrným nádechem


Zpět na aktuality