1. SC Bohumín 98 - florbal

Budoucnost je nejistá, ovšem do ciziny se nejede

Publikováno: 26.3.2020

Pandemie koronaviru zasáhla náš sport a bohužel ne proto, že virus se nápadně podobá florbalovému míčku. Rozhodnutím úřadu vlády došlo k uzavření sportovišť a také zákazu shromažďování, což vedlo k zastavení činnosti florbalového oddílu B98 i všech ostatních klubů. Nyní jsme se rozhodli také ukončit přípravy naší cesty na turnaj do zahraničí, není totiž vůbec jasné, zda bude možné opustit v létě republiku.

 

Zrušili jsme rezervaci ubytování v lotyšské Rize, stejně jako objednávku autobusu. Chceme tímto způsobem ještě poděkovat Moravskoslezskému kraji za poskytnutí dotace ve výši 80 tisíc Kč na reprezentaci regionu při zahraničním turnaji, ovšem ani tyto prostředky bohužel nebudeme moc využít. Stejně tak dotaci města ve výši 20 tisíc Kč.

 

Tak, jako ostatní kluby, čekáme, jak se bude situace vyvíjet. Původně jsme předpokládali, že tréninkový proces ukončíme na konci měsíce května, ale vzhledem k uzavření škol bychom i my přikročili k posunu. Pokud by se děti vrátily na konci května do školních lavic, jak už dříve avizovalo ministerstvo, a bylo by možné shromažďování, zahájili bychom tréninky i my s tím, že bychom se připravovali do prázdnin. To je ale zatím optimistický výhled do budoucna…

 

Mění se i turnajové plány. Je otázkou, v jakém termínu proběhne Junior Ostrava Cup, turnaj, jehož budeme spolupořadatelem a naše týmy se jej mají účastnit. Původně se měl konat od 5. do 7. června. Pokud by to možné nebylo, tak náhradní termíny jsou 20. – 22. srpna nebo 27. - 29. srpna, v obou případech by se hrálo i u nás v hale a na zimním stadionu.

 

Platil-li by červnový či dřívější srpnový termín turnaje, do hry by se teoreticky mohlo vrátit i soustředění. Přípravou výjezdu do Rigy jsme však bohužel museli pustit rezervovaný termín ve Smilovicích, takže trenéři jednotlivých týmů si budou asi momentálně hledat nějaké další možnosti, kam by na herní kemp mohli vyrazit. Pokud bude možnost s dětmi vůbec někam vyjet, směřujeme tyto aktivity na poslední srpnový týden. Zatím je tedy vše ve hvězdách…

 

Děkujeme všem hráčům, že i doma občas vezmou hokejku do ruky. Každé chvíle, kdy si pohrajete s míčkem, zlepšuje vaši techniku. Věříme, že taky se snažíte v rámci možností i pracovat na své kondici… A děkujeme všem rodičům za trpělivost. Věřte, že nám tréninky s vašimi dětmi scházejí minimálně stejně jako vám… Společně to ale zvládneme!

 

Trenéři B98

Budoucnost je nejistá, ovšem do ciziny se nejede


Zpět na aktuality