1. SC Bohumín 98 - florbal

Žáci testují svou formu, mladší teď čeká doma turnaj

Publikováno: 2.6.2020

Pořádně zostra se pustila družstva 1. SC Bohumín 98 do přípravy na další ročník svých soutěží. Kromě tréninků už se rozjela i přípravná utkání. Budoucí mladší žáci po statečném výkonu prohráli v Českém Těšíně 2:7, v sobotu 6. června je pak čeká doma v hale turnaj s atraktivním obsazením. Do zápasů se od čtvrtka 4. června pustí i starší žáci.

 

Mladší žáci si první měření sil domluvili s Českým Těšínem, který se pyšní zbrusu novou sportovní halou. „Pro spoustu kluků to byl vůbec první zápas na velkém hřišti s pěti hráči v poli,“ poznamenal trenér mladších žáků Jiří Habram. Družstvo se zhostilo veliké výzvy se ctí – se silnějším týmem soupeře prohrálo 0:6, výkonnostně slabší druhou partu Českého Těšína porazili Bohumíňáci 2:1. „Hlavně si ale kluci zahráli po dlouhé době a v parádním prostředí. Velký dík i soupeřům za přístup,“ dodal kouč.

 

Do zápasů teď v týdnu vstoupí také starší žáci. Svěřenci trenéra Ondřeje Šalbuta, kterému bude letos v roli asistenta pomáhat Jakub Šindelka, budou mít přetěžký úkol – nejprve se ve čtvrtek utkají od 15:00 h v domácí Sportovní hale Bospor se silným FBC Ostrava, odveta se koná příští úterý v ČPP Aréně v Ostravě-Muglinově. „Cílem je, aby si kluci zase osvěžili zápasové zatížení, i když je jasné, že soupeř je moc silný,“ řekl trenér Ondřej Šalbut.

 

Oficiální sezóna už byla ukončena, ovšem volno i rozvolňovaná opatření vybízejí k pořádání turnajů. Mladší žáci tak v sobotu 6. června připravili předprázdninové klání v domácí hale Bospor. Účast bude atraktivní – kromě domácích si zahrají také FBC Ostrava, 1. SFK Havířov a z větší dálky dorazí Florbal Vsetín. „Hrát se bude systémem každý s každým na řádný ligový čas dvakrát deset minut. Dva nejlepší týmy si zahrají finále, zbylí soupeři se střetnou o třetí místo. Těší se nás super kvalitní účast,“ uvedl za pořadatele Jiří Habram.

 

Program turnaje v hale Bospor – sobota 6. června: 1. SC Bohumín 98 – 1. SFK Havířov (9:00), Florbal Vsetín – FBC Ostrava (9:35), FBC Ostrava – Bohumín (10:10), SFK Havířov – Vsetín (10:45), SFK Havířov – FBC Ostrava (11:20), Bohumín – Vsetín (11:55), o 3 místo (12:45), finále (13:20).

Žáci testují svou formu, mladší teď čeká doma turnaj


Zpět na aktuality