1. SC Bohumín 98 - florbal

Mladší žáci doma bez výhry, ale se ctí

Publikováno: 8.6.2020

Na vytouženou výhru nakonec nedosáhli, ale ostudu rozhodně neudělali. Budoucí mladší žáci absolvovali v domácí hale Bospor přípravný turnaj čtyř celků, kam přijali pozvání třeba výběry FBC Ostrava nebo Vsetína. V nejlepší formě se ale nakonec prezentoval havířovský 1. SFK, který v celém klání nepoznal hořkost porážky a jasně zvítězil.

 

Turnaj měl posloužit k tomu, aby si masivní část týmu, která do mladších žáků přechází z elévů, zvykala na přechod na velké hřiště. „Hrajeme teď opravdu hodně přípravných zápasů, protože v nich si můžeme nejlépe osvojit základy hry v systému pět plus jedna. Také je znát, že se kluci rychle zlepšují. Odehráli jsme opravdu dobrý turnaj s velice silnými protivníky,“ uvedl trenér mladší žáků B98 Jiří Habram.

 

Na úvod sobotního dopoledne změřili Bohumíňáci síly s 1. SFK a porážka 1:7 byla bohužel zasloužená. „Úplně jsme prospali úvod. Rychle jsme prohrávali o tři góly, a i když jsme se potom zvedli, soupeř už na hřišti vládl. Byl lepší v rychlosti, technice i důrazu,“ řekl trenér týmu, který měl ve svém středu i čtyři hráče, jež budou i na podzim pořád věkem ještě elévové.

 

Druhý zápas bude kluky strašit ještě dlouho. S FBC Ostrava to bylo hodně vyhrocené, a přestože bohumínské družstvo vedli minutu před koncem 3:1, dvě fatální chyby, ta druhá dokonce vteřinu před koncem, body rozdělily. „V šatně to pak bylo jako v slzavém údolí, jenže i takové zápasy potřebujeme hrát. Příště se to už určitě nestane,“ dodal kouč.

 

Před zápasem se Vsetínem to bylo jasně dané. Výhra by poslala domácí do finále, porážka 1:3 naopak znamenala boj o 3. místo. V něm Bohumíňáci prohráli s FBC 2:6. „Turnaj však bezezbytku splnil svůj účel. Velký díky patří všem, kteří se zapojili do bojů na hřišti anebo nás podporovali v hledišti. A díky patří i soupeřům,“ uzavřel Jiří Habram.

 

Do zápasů naskočila sestava Bruzl, Blahovec – Trombala, Malec, Kubík, Hlozák, Vaňatka, Hanzlík – Kaňok, Vítek, Bajnar – Šeliga, Vicher, Budai – Vronka, Kubla, Giecek. Cenu pro nejlepšího hráče domácího týmu si převzal nakonec Šimon Vítek. Ve finále porazil 1. SFK Havířov soka ze Vsetína 5:2, třetí skončilo FBC Ostrava.

 

Další přípravný zápas odehrají mladší žáci 1. SC Bohumín 98 ve čtvrtek 18. června, kdy místo tréninku budou od 17:45 h hostit celek FBC Tigers Poruba.

Mladší žáci doma bez výhry, ale se ctí


Zpět na aktuality