1. SC Bohumín 98 - florbal

Po volnu přijde postupný náběh tréninků

Publikováno: 1.7.2020

Je konec. Podivná, a hlavně nedohraná sezóna 2019/20 je za námi. Asi na ni budeme ještě dlouho vzpomínat. My však už v klubu hledíme hlavně dopředu. Pro hráče a rodiče proto už dnes přinášíme několik základních dat, která by si měli zapsat do svých diářů. Prosíme tedy o důkladné pročtení následujících řádek.

 

„Ještě jednou chci poděkovat všem, že složitý stav od březnové covidové pandemie překonali. Trénovali jsme ještě poslední možný den před karanténou, a pak i hned od prvního uvolnění opatření. Kromě toho jsme připravili turnaj pro mladší žáky, odehráli řadu přípraváků. Nezaháleli jsme,“ řekl předseda klubu Lukáš Marcalík.

 

Poslední trénink proběhl 26. června a nastalo období volna. Během července si tak všichni odpočinou od florbalu, načerpají nové síly a v srpnu začne zase všechno nanovo. A bude to hodně výživné! Nejdříve naskočí do tréninkového procesu starší žáci s dorostem, jež pod vedením trenérů Ondřeje Šalbuta a Jakuba Šindelky startují v úterý 4. srpna. Týden nato, v úterý 11. srpna se do přípravy zakousnou také mladší žáci s trenéry Jiřím Habramem a Igorem Bruzlem. Jako poslední zahájí tréninky družstva elévů a přípravky, stane se tak pod vedením Lukáše Marcalíka, Jiřího Kameníka a Petra Šeligy v úterý 18. srpna.

 

Následně čeká mladší a starší žáky účast na mezinárodním turnaji Ostrava Junior Cup, jež se koná od čtvrtka 20. do soboty 22. srpna. Letos jsme se stali spolupořadatelem, a tak se některé zápasy odehrají v naší hale a na zimním stadionu. „Zvažovali jsme i účast elévků, ale vzhledem k pozdnímu začátku sezóny a hracímu systému 5+1, který nemáme ještě zažitý, dáme přednost přípravným zápasům,“ uvedl trenér této kategorie Jiří Kameník.

 

Potom bude čekat pětadvacet přihlášených hráčů z řad přípravky, elévů a mladších žáků soustředění ve Smilovicích. V plánu je od středy 26. do neděle 30. srpna. „Znovu se tam zaměříme na zlepšení herních návyků, ale bude prostor pracovat i na kondici a rovněž na budování vazeb v nově složených týmech,“ potvrdil trenér mladších žáků Jiří Habram.

 

Od září už budeme postupně naskakovat do soutěží. Kdo četl pozorně předcházející řádky, asi pochopil, že letos poprvé v historii klubu budeme mít v soutěžích pět týmů mládeže! Ano, díky iniciativě trenéra Ondřeje Šalbuta a především výtečné tréninkové morálce členů týmu po covidové pauze jsme se rozhodli přihlásit do soutěže i družstvo dorostu.

 

Jako první vstoupí do soutěží Českého florbalu starší žáci, kteří se představí v neděli 13. září v domácí hale Bospor. V sobotu 19. září budou doma hrát i mladší žáci, ve stejnou dobu se v Horní Suché představí i ve své premiéře dorostenci. Až v sobotu 3. října čeká start své soutěže přípravku, která bude hrát doma, a dokonce až v neděli 1. listopadu se do bojů v mistrovské soutěži zapojí elévové na turnaji v Ostravě.

 

Žádáme tedy všechny, aby v mezidobí sledovali průběžně náš web a sociální sítě, čímž by hráčům a rodičům neměla uniknout žádná podstatná informace.

 

Foto: Pavel Čempěl - městské noviny OKO

 

Po volnu přijde postupný náběh tréninků


Zpět na aktuality