1. SC Bohumín 98 - florbal

Starší žáci a dorostenci vstoupili do nové sezóny úspěšně...

Publikováno: 20.9.2020

I přesto, že starší žáci mají z prvního turnaje bilanci jedné výhry a jedné prohry a dorostenci si dokonce nepřipsali na startu nové sezóny bod žádný, musíme říct, že vstup do sezóny se klukům podařil. To že letos nebudeme v krajských soutěžích za otloukánky a budeme sbírat na turnajích i body, ukázali kluci už v předsezónním turnaji Ostrava/Bohumín Cup..

2,5 roku práce se trenérům začíná vyplácet. "I když to bude znít zvláštně, jsem ale rád, že během těch více než dvou let skončilo v týmu i pár šikovných kluků. Teď máme tu správnou partu, která se chce rvát a bojovat a hlavně je florbal baví", říká trenér Ondřej Šalbut. "I pro nás trenéry je to radost s kluky pracovat. I když někdy jsou na zabití, ale to k tomu patří", přidává se Jakub Šindelka, pro letošní sezónu druhý trenér kategorií starší žáci a dorost.

Důležité je, že kluci vidí, že to co se na tréninku učí potom funguje i zápasech. A i díky tomu se letos můžeme měřit prakticky s každým z týmů v Moravskoslezském přeboru starších žáků nebo Moravskoslezské lize dorostu.

Starší žáci mají za sebou první turnaj a hned v domácím prostředí. V neděli 13.9. se v domácí hale nejdříve utkali s Petrovicemi, které po přesvědčivém výkonu zcela zaslouženě porazili 14:3. Ve druhém utkání jsme sice podlehli Frenštátu 2:4, ale utkání bylo zcela vyrovnané a rozhodla možná nervozita mladších kluků, kteří v kategorii starší žáci nastupují letos poprvé. "U starších žáků sázím především na pětici hráčů - Šindelka O., Tkadlec, Nitsche, Salamon a Končítek. Kluci hrají spolu už druhou sezónu a měli by být tahouny celého týmu. Ostatní se musí nejdříve otrkat, zvyknout si na velký florbal. Tady je očekávání jasné - nasbírat co nejvíce zkušeností, aby byli oporami zase v příští sezóně, kdy se ti starší a zkušenější posunou do kategorie dorostu", shrnuje očekávání od nové sezóny v kategorii Starší žáci trenér Šalbut.

Dorostenci vyrazili na první turnaj sezóny 2020/2021 do Horní Suché. Vzhledem k nemoci v týmu 1.FK Ostrava JIH se utkali pouze s tygry z Ostravy Poruby. A i když jim podlehli 1:4, trenéři byli s předvedenou hrou spokojeni. "Sráží nás individuální osobní chyby. Nedůraz v osobních soubojích a trochu jsme byli vystrašení. Asi daň za první zápas v kategorii dorostu", hodnotí utkání s Tigers Poruba Jakub Šindelka. "Dorostence letos doplňujeme kluky ze starších žáků. Je to naše první sezóna v této kategorii, ale určitě chceme na každém turnaji hrát o body. Je to dobrá parta, která se nevzdala florbalu ani když v minulých sezónách "dostávala na prdel" a teď se jim to bude vracet. Při dobré konstalaci hvězd bychom letos mohli skončit někde v půli tabulky soutěže. V příští sezóně bych se ale rád porval o medaile, přijdou do kategorie kluci ze starších žáků a myslím, že družstvo bude silné. A to je můj/náš cíl pro sezónu 2020/2021, zvyknout si letos na soutěž dorostenců, abychom mohli příští sezónu být nahoře!", říká trenér Šalbut.

 

Nejbližší turnaj čeká Starší žáky 27.9.2020 ve Stonavě, kde se utkáme s Torpédem Havířov a Paskovem. Dorostenci si teď dají měsíc pauzu a 25.10.2020 pak v Petrovicích vyzvou Domaslavice a Horní Životice.

Starší žáci a dorostenci vstoupili do nové sezóny úspěšně...


Zpět na aktuality