1. SC Bohumín 98 - florbal

Mladší žáci se konečně přestávají bát

Publikováno: 5.10.2020

Znovu se víc adaptovat na systém s pěti hráči v poli, přidat na agresivitě i zápalu do hry, nevzdávat se předem a zbavit se zbytečného ostychu ze soupeřů. To byly cíle, s nimiž vyrazili mladší žáci na turnaj do Paskova. Hráli při omluvence Kopřivnice jenom tři zápasy, ale v žádném z nich vyloženě nezklamali a po zásluze si pak přivezli první sezónní výhru.

 

Paskov Saurians – B98 3:0

První duel s domácím týmem ovlivnil úvod. Vyrobili jsme dvě individuální chyby, které soupeř hned potrestal. „Pak jsme ale zvedli hlavu a z brejků měli i nějaké šance na korekci skóre, ovšem třeba Vašek Klus trefil tyčku, neuspěli ani další. Po další chybě pak ve druhé půli Paskov potvrdil svou zaslouženou výhru, kdy měl vyšší kvalitu při hře na míčku, ovšem není to soupeř, jehož bychom příště nemohli potrápit ještě víc,“ uvedl trenér mladších žáků B98 Jiří Habram.

 

B98 - 1. FK Ostrava-Jih 12:0

Kdy, když ne teď, a koho, když ne začínající Ostravu-Jih. Od první vteřiny se mladší žáci hnali za vítězstvím a dosáhli jej, i když určitě šlo podat kolektivnější výkon a užít si i góly po pěknějších akcích. „Bylo znát, že jsme často na hřišti volili jednodušší řešení, jako by se kluci báli, že když rychle nenastřílejí góly, mohl by se soupeř zvednout. Bude zajímavé sledovat, jak se Jihu bude v soutěži dařit, my jsme to podobné zažili kdysi v elévech. Potěšila nás i nula Patrika Bruzla v bráně, a nebyla zadarmo, nějakou práci měl,“ řekl Jiří Habram. Střelci branek: Richard Kaňok 4, Václav Klus a Šimon Vítek po 2, Kamil Uszko, Samuel Malec, Jan Vicher, Šimon Hlozák.

 

1. SC Vítkovice Tornádo – B98 9:0

Z Vítkovic šel strach, Ostravě-Jih nasypaly 26 gólů, Paskov zdolaly 7:1. Náš tým předvedl nejkoncentrovanější výkon ze všech tří duelů, slibně se rýsovaly i nějaké brejky a nakonec je prohra ještě vzhledem ke kvalitě soupeře přijatelná. „Pokud jsme měli síly, plnili jsme na hřišti pokyny a bylo to znát. Škoda zahozeného nájezdu. Udrželi jsme se ale pod deseti góly, což pro nás nebylo špatné,“ konstatoval kouč bohumínských mladších žáků.

 

Celková gólová bilance 12:12 špatná není. Podstatnější ale je, že jsme se už tolik nebáli hrát. „Kluci si na úroveň soutěže zvyknou, chce to čas. Někdy jsme trochu naivní, ale to přijde se zkušenostmi. Moc nás ale těší, že jsme se z nikoho nepodělali předem a i zaujetí bylo na té úrovni, jako bychom si to asi představovali. I když prostor na zlepšení pořád je,“ dodal trenér Jiří Habram.

Mladší žáci se konečně přestávají bát


Zpět na aktuality