1. SC Bohumín 98 - florbal

Žáci a dorostenci trénují...

Publikováno: 25.2.2021

Od konce ledna se trenéři a hráči kategorií starší žáci a dorost pustili do online trénování. "Nabídli jsme tuto alternativu tréninku rodičům a odezva byla super. Chceme s kluky být nějakým způsobem pořád v kontaktu. Doba je složitá a tak hledáme možnosti, jak to udělat. Čtyři roky s kluky něco budujeme a nechceme tu práci a hlavně to jejich nadšení a chuť se zlepšovat zahodit", říká trenér Ondřej Šalbut. Online trénink je složitý, ne vždy jsou kluci, a tedy i jejich zapojení do tréninku, vidět. Ale trenéři svým svěřencům 100% věří, i když na některé z nich nevidí.

Na prázdninový slunečný týden trenéři klukům připravili "Prázdninovou challenge", kdy kluci mají uběhnout nebo ujet na kole předem určenou vzdálenost. Splnit tuto výzvu nemusí najednou, ale mohou si její zdolání rozdělit do více částí. „Předpověď počasí ukazovala parádní týden, což se i potvrdilo. A tak jsme nechtěli, aby kluci seděli doma“, doplňuje druhý z trenérů Jakub Šindelka.

Pokud počasí vydrží, plánují trenéři pozvolný přesun z online tréninků k tréninkům v přírodě na čerstvém vzduchu. „Pokud nám to počasí, situace okolo opatření ke Covid-19 a rodiče dovolí, chceme začít trénovat venku“, pokračuje Ondřej Šalbut. Plán je rozdělit si kluky po dvojicích a dát jim pořádně do těla. „A když to počasí dovolí, tak můžeme zkusit i něco s florbalkou a míčkem“, doplňuje Jakub Šindelka.

Hlavní motivací trenérů je především to, aby se znovu, až to situace dovolí, potkali v hale s kluky tzv. v plném počtu. „Ta situace není dobrá. Ale pořád pevně věříme, že kluci na florbal (a na trenéry) nezapomenou, a to nejenom v našich kategoriích, ale i těch mladších. Byla by to hrozná škoda“, dodává Ondřej Šalbut.

Žáci a dorostenci trénují...


Zpět na aktuality