1. SC Bohumín 98 - florbal

Mladší žáci soustředění zvládli, letos byli doma

Publikováno: 23.8.2021

Vzhledem k nejistotě hygienických opatření v návaznosti na onemocnění covid-19 se letos rozhodl trenérský tým družstva mladších žáků absolvovat herní kemp v domácích podmínkách. Od čtvrtka do neděle tým trénoval ve sportovní hale Bospor i na přilehlých sportovištích. Soustředění pak kluci završili domácím neligovým turnajem, na kterém skončili třetí.

 

„Po letních kempech na Kozubové a ve Smilovicích jsme tentokrát zůstali doma. Ukázalo se, že to má svá pro a proti. Areál Bosporu skýtá obrovské možnosti využití, které si kluci užívali, spokojeni jsme byli i se stravováním v Restauraci Maják. Na druhou stranu družstvo bylo ve známém prostředí, což není vždycky úplně ideální. V zimě bychom, pokud to situace dovolí, určitě zase preferovali výjezd,“ uvedl trenér mladší žáků B98 Jiří Habram.

 

Spolu s ním se o dvacítku dětí střídavě starali trenéři Igor Bruzl, Petr Šeliga, Jiří Kameník, Michal Jochym a Jan Bracháček. „Zvládli jsme kruhový kondiční trénink, výběh, pět tréninkových jednotek v hale, zápolení v adventure golfu či v beachpřehazované, kluci si zahráli v družstvech s NERF pistolemi, vyrazili jsme na bazén a došlo i sportovní pětiboj. Všechno to zakončil neligový turnaj v neděli,“ rekapituloval Jiří Habram.

 

Družstvo mladších žáků doplnili i elévové, kteří už mají ve své kategorii za sebou odehrané nějaké zápasy. „Kvůli plynulosti tréninkové jednotky s námi nemohli být úplně všichni,“ řekl trenér mladších žáků. Všechno se ale nakonec povedlo zvládnout na jedničku: „Je vidět, že už máme těch kempů za sebou poměrně dost. Všichni víme, kdo za co odpovídá, pomůžeme si. Je to sice dřina, ale má to cenu, což se nám potvrdilo i v minulosti.“

 

V turnaji mladší žáci podlehli nakonec vítězné Orlové 1:2, nestačili na Český Těšín (1:7) a porazili Ostravu-Jih 3:1. „Byly tam dobré věci, ale i spousty chyb a nedůsledností. Na těch teď budeme pracovat, a protože se ty chyby pořád opakují, budeme muset ještě víc dbát na plnění úkolů i cvičení. Prostě přitvrdíme. Kluci jsou šikovní, mají potenciál, ale taky mraky rezerv. Celkově přesto za soustředění zaslouží pochvalu, náročné to bylo i pro ně,“ dodal Jiří Habram.

Mladší žáci soustředění zvládli, letos byli doma


Zpět na aktuality