1. SC Bohumín 98 - florbal

Dorostenci zvítězili v prvním utkání sezóny o deset branek

Publikováno: 26.9.2021

V soboru 25.9.2021 zaháji domácím turnajem ve Sportovní hale BOSPOR sezónu dorostenci. V rámci 2.kola Moravskoslezské ligy se utkali s týmy 1.FK Ostrava JIH a S.K. P.E.M.A. Opava.

S dodržením pravidel spojených s COVID-19, ale konečně znovu v akci, tak by se dal pojmenovat první turnaj dorostenců v rámci Moravskoslezské ligy. Po roční přestávce měli kluci konečně znovu možnost poměřit své síly s kluby a hráči z jiných florbalových týmu z našeho regionu. Na turnaj do Bohumína zavítali týmy 1.FK Ostrava JIH, PASKOV SAURINAS, S.K. P.E.M.A. Opava, Z.F.K. Petrovice, SVČ Odry a samozřejmě naši dorostenci.

Turnaj nabídl spoustu pěkných florbalových akcí a zážitků, a to nejenom samotným aktérům na hřišti, ale také divákům kteří do haly přišli nebo přijeli povzbudit svůj klub a jeho hráče.

A jak vlastně dopadla utkání našeho týmu dorostenců? V prvním zápase jsme jednoznačeně porazili soupeře z jihu Ostravy 13:3. "Vítězství bylo tak trochu povinnost, protože jsme věděli, že tento tým bude patřit k těm slabším v soutěži", řekl po utkání trenér dorostenců Ondřej Šalbut. Výkon svěřenců trenérů Šalbuta a Šindelky ale nebyl ideální a v některých pasážích utkání nám soupeř dokázal zatopit. Především v obraně dorostenci trochu hořeli. "Naše hra byla taková uspěchaná. Kluci viděli, že mají před sebou slabého soupeře a strašně "spěchali" směrem dopředu, což se projevilo především při zpracování míčku, kdy nám tak nějak stále poskakoval na hokejkách a nebyli jsme schopni si pořádně připravit střelecké pozice", dodal trenér Šalbut. "Vítězství je ale doma a to se hlavně počítá", doplňuje druhý z trenéhů Jakub Šindelka.

Až zápas s Opavou měl ukázat, jak na tom kluci na začátku sezóny jsou. Utkání se hrálo v rychlém tempu a šance se střídaly na obou stranách. Bohužel si děrovaný míček našel cestu jen do brány 1.SC BOHUMÍN 98 a tak dorostenci ve druhém zápase podlehli Opavě 0:5. "Chtěli jsme Opavu napadat už od rozehrávky a aktivně přistupovat k jejich hráčům, kluci ale úplně nesplnili to, co jsme po nich chtěli a to rozhodlo. Nevadí, jdeme dál, jednou prohrou sezóna nekončí. Zápas nám aspoň ukázal, na čem musíme ještě zapracovat", zhodnotil zápas s Opavou Ondřej Šalbut.

 

Další utkání v rámci Moravskoslezské ligy dorostenců odehrajeme v neděli 24.10.2021 v Petrovicích.

Dorostenci zvítězili v prvním utkání sezóny o deset branek


Zpět na aktuality