1. SC Bohumín 98 - florbal

Po dorostencích zahájili sezónu i starší žáci

Publikováno: 3.10.2021

Turnajem Moravskoslezského přeboru v sobou 2.10.2021 zahájili soutěžní část sezóny 2021/2022 po dorostencích také starší žáci našeho klubu. A premiéra to byla povedená.. Na turnaji pořádaném klubem Toro Salibandy Ostrava ve Sportovním centru v Ostravě Dubině se naši kluci utkali právě s domácím výběrem a v prvním utkání s týmem FbK Horní Suchá. A jak to tedy na Dubině v sobotu vypadalo a dopadlo?

Po pravdě, trenéři vlastně nevěděli, co od týmu v letošní sezóně čekat. Zkušení borci přešli do kategorie dorostu a tým je v podstatě celý nově poskládaný z hráčů, kteří jsou v kategorii starších žáků sice už druhým rokem, ale v minulé sezóně díky Covid-19 soutěžní zápasy vlastně nezažili, a z kluků, kteří nově pro letošní sezónu přešli z mladších do starších žáků.

Že se ale nemusí předváděné hry a výsledků bát, se trenéři přesvědčili hned v prvním utkání s Horní Suchou. Kluci odehráli vyrovnaný zápas a na 100% splnili to, co po nich trenéři před zápasem chtěli - "Chceme hrát a hlavně se nebojíme hrát s míčkem".. No a kluci hráli, byli na míčku, hledali se na hřišti, vytvářeli si šance, několikát jsme i vedli, ale nakonec se z vítězství radoval v poměru 9:7 soupeř z Horní Suché. "Za mě super florbal z naší strany. Nečekali jsme od kluků tak parádní výkon a pochvalu si zaslouží všichni od brankáře Adama Kubíka, který klečí v bráně teprve pár tréninků, až po každého jednotlivého hráče v poli", shrnul utkání se Suchou trenér Ondřej Šalbut.

Ve druhém zápase na turnaji proti domácímu týmu pokračovali starší žáci ve hře a výkonu, který předváděli s Horní Suchou. Snažili se hrát s míčkem, rychle jej po ztrátách získat zpět na své florbalky, tlačili na soupeře hned od jeho rozehrávky a nedovolili mu tak se výrazně prosadit před naší brankou. Na konci zápasu i proto svítilo na ukazateli skóre 10:4 pro náš tým. "Kluci věděli, že tento zápas můžou vyhrát. A tak se první dvě třetiny strašně rychle chtěli dostat do zakončení. A ta rychlost byla problém, odskakovali nám míčky, vázla, v podstatě chyběla kombinace. Do třetí třetiny se už pak více uklidnili a na hře a nakonec i na skóre to bylo znát", zhodnotil utkání s Toro Salibandy Ostrava druhý trenér týmu starších žáků Jakub Šindelka.

 

Další utkání odehrají starší žáci před domácí publikem ve Sportovní hale v Bohumíně v sobotu 16.10.2021. Od 8.30 vyzveme florbalisty z Karviné a deset minut po jedné pak tým 1. SFK Havířov B.

Po dorostencích zahájili sezónu i starší žáci


Zpět na aktuality