1. SC Bohumín 98 - florbal

Mladší žáci přivezli z Opavy nečekaný bronz!

Publikováno: 11.10.2021

Skvěle zahájili sezónu mladší žáci. Z prvního turnaje v Opavě přivezli pomyslný bronz, když v zápasech pravdy porazili 3:1 Orlovou a 4:3 domácí Opavu. Nestačili jen na silné týmy Vítkovic a suverénního havířovského Torpeda. Důležitější než výsledky byly ale kvalitní výkony celého týmu!

 

„Kluci prodali to, co se jim snažíme vštípit v tréninku. Před třemi lety se stejnými soupeři dostávali dvacet třicet branek, dneska se můžeme poprat v podstatě s každým. To je super zjištění! Prostě se nám ta dřina vyplácí,“ spokojeně poznamenal trenér mladších žáků B98 Jiří Habram.

 

V prvním zápase s Orlovou tým předvedl sebevědomý výkon. Po rychle získaném vedení 2:0 se kluci uklidnili a v celém průběhu utkání měli navrch. „Dařila se nám rozehrávka a v ofenzívě jsme i zajímavě kombinovali. Šancí jsme měli dost, ale samozřejmě hrozil také soupeř,“ uvedl Jiří Habram. Orlová snížila až dvě minuty před koncem, mladí Bohumíňáci ale závěr ustáli bez problémů.

 

Další souboj s Opavou přinesl dramatickou podívanou. Domácí šli rychle do vedení, kluci z Bohumína však pak třemi góly otočili vývoj. „Jenže Opava byla silná na míčku, a tak po chvíli bylo znovu srovnáno. Nakonec jsme klíčovou čtvrtou branku vstřelili my a v závěru si nesmírně cennou výhru pohlídali,“ dodal kouč a družstvo pochválil za výbornou defenzivní práci.

 

S vítkovickým Tornádem už to bylo hlavně o bránění a rychlých protiútocích. Soupeř nás nakonec přetlačil, třikrát jsme kapitulovali a gól ani z několika slibných možností nedali. „Výsledek je i tak naším úspěchem. Bránili jsme obětavě, ale Vítkovice byly samozřejmě techničtější, navíc i rychlejší a důraznější. Na tom ještě musíme zapracovat,“ poznamenal Jiří Habram.

 

S jasným vítězem opavského turnaje, havířovským Torpedem prohráli mladší žáci B98 po boji 0:4. A to neproměnili dva nájezdy. „Výsledek mohl být kosmeticky hezčí, nicméně Torpedo bylo jasně lepší, už nám i viditelně docházely síly. Přesto jsme utkání zvládli se ctí, vždyť i Vítkovice s vítězem turnaje prohrály 1:7,“ konstatoval trenér.

 

Celkový dojem? „Výborný. Před kluky musíme smeknout, fakt dřeli. Teď zbývá jen doufat, že dobré výsledky nás navnadí a v tréninku ještě přidáme. Motivace zlepšovat se tu je,“ usmál se Jiří Habram. Výbornými výsledky i projevem jakoby byli zaskočeni i rodiče, kteří tentokrát nebyli v hledišti tolik slyšet. Příště určitě bude podpora větší, kluci si ji zaslouží.

 

Nezbývá než věřit, že v neděli 24. října v Bílovci budeme už i v plném složení. Bohužel tentokrát pár kluků scházelo kvůli neflorbalovým povinnostem. Termínová listina je známa dlouho dopředu a je škoda, když hráči přijdou o tak skvělé zážitky, které jsme prožili společně v Opavě. Takže příště v plné zbroji a vstříc další medaili!

Mladší žáci přivezli z Opavy nečekaný bronz!


Zpět na aktuality