1. SC Bohumín 98 - florbal

FBC Ostrava vers. Bohemians Praha

Publikováno: 12.10.2021

Strhující podívanou s účastí dvou čerstvých juniorských mistrů světa slibuje ve sportovní hale Bospor v neděli 24. října duel florbalové superligy, v němž FBC Ostrava bude hostit pražské Bohemians. Opět jde o součást projektu výjezdových utkání, kdy se zápas nejvyšší domácí soutěže odehraje ve městě, ve kterém špičkový florbal běžně není k vidění.

„Před dvěma lety ostravské FBC absolvovalo v Bohumíně výjezdový souboj se Spartou a vedení klubu se atmosféra tolik zalíbila, že po uvolnění covidových restrikcí jsme dostali nabídku na zopakování,“ uvedl sekretář klubu 1. SC Bohumín 98 Ondřej Veselý. Volba padla na střetnutí s Bohemians, silným a atraktivním soupeřem: „V týmu Klokanů se představí i čerstvě zlatí junioři z nedávného šampionátu v Brně Jan Malič s asi největším talentem českého florbalu současnosti Filipem Formanem.“

Bohumínský florbal tak čeká pořádně nabitá neděle. „Zrovna to bohužel vyšlo tak, že naše družstva přípravky, elévů, mladších žáků i dorostu hrají dopoledne ligové duely různě po regionu, ale ani to nás neodradilo. Prostě si děti udělají florbalovou neděli – do oběda je čekají vlastní zápasy, aby se v podvečer vyrazili podívat na opravdové mistry v jejich oboru,“ konstatoval Ondřej Veselý.

Do haly je ale zvána i široká fanouškovská veřejnost. „Nedávný šampionát v Brně byl v televizi hodně sledovaný. Vidět ale superligový florbal takhle naživo a zblízka, to je úplně o jiném zážitku. Rychlost těch borců je nepředstavitelná a málokdo si dokáže uvědomit, jaké rány schytají třeba gólmani. Fakt to stojí za vidění,“ usmál se sekretář klubu, který prožívá v posledních letech velkou renesanci.

Před třemi lety se v Bohumíně povedlo doplnit trenérský tým, proběhly nábory a do soutěží se začala zapojovat družstva už od přípravky. Rok dva byly celky 1. SC Bohumín 98 v soutěžích za otloukánky, tehdejší elévové prohráli všech 40 utkání úvodní sezóny, jenže dneska už je to jiné. Body pravidelně sbírají týmy od přípravky až po dorostence. „Klub přežil klinickou smrt. Teď už máme v ligách pět družstev a třeba i ukázkový zápas superligy nám pomáhá v propagaci,“ vysvětlil Ondřej Veselý.

Bohumínský klub úzce kooperuje i s FBC Ostrava, který sídlí v nedalekém Muglinově. „Superligový výjezd je jenom jednou ze součástí spolupráce. Tou nejpodstatnější je rozjetí Florbalové akademie, kterou ve spolupráci s FBC provozujeme na dvou základkách v Bohumíně. Není vyloučeno, že bychom v budoucnu měli zájem o spolupráci i s dalšími školami. V rámci družiny si děti osvojí základy florbalu a hlavně se organizovaně hýbou. To je podle mě to hlavní,“ prozradil sekretář klubu.

Výjezdový zápas superligy se bude hrát v bohumínské hale Bospor v neděli od 17 hodin. Vstupné pro dospělé je 50 Kč, lístek bude však sloužit i jako poukázka na jedno čepované pivo nebo láhev nealka zdarma. V přestávce se na hřišti v modelovaném zápase představí i nejmladší tým 1. SC Bohumín 98 z řad přípravky a diváci se určitě nebudou nudit.

FBC Ostrava vers. Bohemians Praha


Zpět na aktuality