1. SC Bohumín 98 - florbal

Na domácím turnaji byli soupeři nad síly našich starších žáků

Publikováno: 22.10.2021

V sobotu 16.10.2021 jsme v domácí hale Bospor pořádali turnaj v rámci 3 kola Moravskoslezského přeboru starších žáků. Bohužel jsme nenavázali na výsledky z předchozích zápasů a v obou utkáních jsme našim soupeřům podlehli.

Výsledky 1:8 s Karvinou a 3:7 s Havířovem ale neodpovídají realitě, která byla k vidění na hřišti ve Sportovní hale Bospor v Bohumíně. "Pořád nám chybí více klidu, a to hlavně v zakončení", řekl po turnaji trenér Ondřej Šalbut. "Neříkám, že bychom zápasy vyhráli, ale skóre nemuselo vypadat tak hrozivě", dodal. Dalším "handicapem" je to, že jsme našli brankáře pro kategorii starších žáků vlastně až v průběhu září, už v plné přípravě na novou sezónu. "Jsme rádi, že se Adam Kubík postavil ke své nové roli v týmu zodpovědně a snaží se na tréninku nabrat co nejvíce zkušeností a v zápasech klukům pomoct, ale prostě je ještě hodně znát to, že s chytáním začal vlastně před měsícem", doplňuje druhý z trenérů Jakub Šindelka.

První zápas s Karvinou byl ve všech třetinách vyrovnaný a výsledek 1:8 neodpovídá realitě na hřišti. Šance byly na obou stranách hřiště a zatímco Karviná ty své proměňovala, bohumínským se míček do sítě soupeře nedařilo dostat i ve vyložených brankových příležitostech, kdy byli naši hráči sami před gólmanem hostí. „Stále nám chybí klid na hokejkách a pořád někam spěcháme. Šancí jsme měli dost, ale svou vlastní zbrklostí se sami obíráme o góly“ uvedl Ondřej Šalbut.

Druhý souboj s Havířovem byl znovu vyrovnaný. V první třetině jsme poctivě bránili a na hře i výsledku to bylo znát, když na ukazateli skóre svítil stav 2:1 pro naše borce. Bohužel jsme si vybrali slabou chvilku ve druhé třetině, kdy jsme zbytečně ztráceli míčky při rozehrávce na naší polovině, cehož dokázali havířovští využít a odskočili ve skóre na rozdíl čtyř branek v jejich prospěch. „Místo toho, abychom pokračovali v poctivém bránění z první třetiny, tak jsme se zbláznili, chtěli hrát otevřený a útočný florbal a soupeř nás bohužel bez milosti trestal“, zhodnotil druhou třetinu trenér Šalbut. A protože třetí třetina skončila remízou 1:1, svítilo na konci zápasu na tabuli skóre 7:3 ve prospěch Havířova.

Turnaj byl také ovlivněn nemocí Covid-19, kdy se z turnaje na posledních chvíli ze zdravotních důvodů odhlásili družstva Toro Salibandy Ostrava a Paskov Saurians a na turnaj nedorazili také florbalisté z Domaslavic, kteří měli ve svých utkáních změřit síly právě s těmito družstvy.

Další utkání v rámci Moravskosleszkého přeboru odehrají starší žáci v sobotu 30.10.2021 v Horní Suché, kdy nejdříve od 10:10 poměří své síly s florbalisty Slovanu Havířov a poté od 11:40 s Petrovicemi.