1. SC Bohumín 98 - florbal

7 statečných z přípravky nevyšlo v Ostravě naprázdno

Publikováno: 24.10.2021

Svůj první turnaj v letošní sezóně má za sebou už i družstvo přípravky. Naši nejmenší si užili nedělení florbalové dopoledne v hale SC Dubina v Ostravě.
Vinou karantén a zdravotních obtíží jsme do Ostravy vyslali "úsporný počet 6 hráčů" do hry, 1 brankáře, od elévů vypůjčeného trenéra Jirku Kameníka a čekali jsme, jak dopadne první ostré srovnání s ostatními.

 

V ranním zápase proti FbK Horní Suchá se podařil vstup do utkání lépe nám, a tak jsme po brankách Adama Červenky a Kuby Coufala v polovině vedli 2:0! Kluci předváděli bojovný a sebevědomý výkon, v brance zneškodnil několik brankových příležitostí soupeře Tobiš Kameník a i když na jednu ze střel nedosáhnul, mohla naše střídačka a fanoušci z řad rodičů v hledišti propuknout v nadšenou radost z vítězství 2:1!

 

Druhý zápas nám do cesty postavil Sršně z Rožnova pod Radhoštěm a kluci už zkušení z prvního zápasu věřili v další úspěch. Po vyrovnaném a litém boji nás sice mohla mrzet nejtěsnější možná prohra 0:1, ale na druhou stranu jsme mohli být opět pyšní na výkon našeho týmu, který jak konstatoval trenér, "dřel, jako koně".

 

Poslední klání proti vrcholně favorizované přípravce superligových Vítkovic bylo výzvou největší. Když v polovině zápasu svítil na světelné tabuli stav 1:1, vypadalo to na pořádné drama. Ve druhé půli však byly Vítkovice efektivnější a tak po velmi odhodlaném výkonu a s naprosto vztyčenými hlavami opouštěli malí bohumíňáci hřiště s výsledkem 1:6.

 

Střelcem jediné branky SCB do sítě Vítkovice byl Vašík Borusík, který se ve věku 6 let 1 měsíce a 16 dní stal neoficiálně nejmladším oficiálním střelcem našeho klubu.

 

"Jsem opravdu nadšený z přístupu každého našeho malého bojovníka, klobouk dolů před tím, co dneska předvedli. Mám upřínou radost z alespoň jedné výhry, protože tu jsme si dneska rozhodně zasloužili a mohli jsme si tak při neděli užít slušnou porci radosti," řekl po turnaji koučující Jirka Kameník. "Vypadá to, že jsme na dobré cestě. Za dva týdny hrajeme doma, tak potrénujeme a uvidíme. Velké díky rodičům za čas a podporu, kterou nám dneska moc pomohli, a 7.11. věřím, že si to v Bohumíně užijeme ještě dvakrát tolik!", těší se na další klání zaskakující trenér.

 

7 statečných na dobové fotografii:
Aďa Červenka, Domča Střeštík, Vašík Borusík, Tobiš Kameník (B), Kuba Coufal, Maty Dočkal a Maty Adamczyk

7 statečných z přípravky nevyšlo v Ostravě naprázdno


Zpět na aktuality