1. SC Bohumín 98 - florbal

Mladší žáci zaskočili vítěze turnaje

Publikováno: 8.11.2021

Do domácího turnaje vstoupili mladší žáci bez několika opor a s pošramoceným sebevědomím po zpackaném klání v Bílovci, ale tentokrát zase dokázali, že jsou schopni podávat kvalitní výkony. Před výtečnými fanoušky dokonce zdolali celkového vítěze z Kopřivnice, skončili pak čtvrtí.

 

„První zápas s FBC Ostrava byl ještě z naší strany trošku nervózní. Možná byla škoda, že jsme na nepočetný celek soupeře nenarazili až později, protože mu v turnaji viditelně ubývaly síly, ale i tak výsledek bereme,“ řekl trenér mladších žáků B98 Jiří Habram po remíze s naším spřáteleným klubem v poměru 2:2. O góly se postarali Vašek Klus a Jožin Budai.

 

Parádní duel pak odehráli malí Bohumíňáci proti vyspělému celku kopřivnických Vikingů. Na trefu Honzy Giecka ještě soupeř odpověděl, ale parádní rána Péti Šeligy rozhodla o senzačním vítězství 2:1! „Byli jsme oceněni za odpovědný týmový výkon, který z branky ohromně podpořil Paťas Bruzl. Co k němu prošlo, s jistotou chytil, dostal gól jen z nájezdu. Pochvalu zaslouží ale opravdu všichni,“ konstatoval trenér.

 

Nejméně povedeným zápasem byl souboj s aktivním Třincem. Soupeř jasně kráčel za vítězstvím 6:0. „Dostali jsme rychle góly a prostě jsme na běhavý tým protivníka neměli. Vysoké napadání nám dělalo potíže, šancí jsme neměli moc,“ připustil Jiří Habram. Třinečtí nakonec v klíčové bitvě padli s Kopřivnicí, proto skončili druzí. A Bohumíňáci se tak mohly pyšnit skalpem celkového vítěze.

 

V závěrečném pak duelu došlo na přímý souboj o třetí místo. První půle branku nepřinesla, ale po přestávce Karviná využila individuální chyby domácího celku a po výhře 4:0 brala bronz. „Rozhodně šlo uhrát lepší výsledek, ale jakoby se některým klukům už tolik nechtělo. Budeme z toho vycházet v nominaci na další zápasy, vždyť už hrajeme teď v sobotu v Krásném Poli,“ dodal kouč.

Mladší žáci zaskočili vítěze turnaje


Zpět na aktuality