1. SC Bohumín 98 - florbal

Přepište historii! Mladší žáci první v Krásném Poli!

Publikováno: 15.11.2021

Fantazie, paráda! Kolektivním bojovným výkonem mladší žáci poprvé ve své kariéře vyhráli turnaj Moravskoslezské ligy! Stalo se tak v sobotu v nové hale v Krásném Poli, kde postupně porazili Český Těšín (bílí) 6:2, MVIL Ostrava 8:2, Frenštát 4:1 a Rožnov 4:0. Bilance: 12 bodů a skóre 22:5.

 

Zatím měli svěřenci trenérů Jiřího Habrama a Igora Bruzla na kontě pár třetích míst, ale tentokrát se spojil příznivý los s aktuální dobrou formou, a kluci do zápasů vložili i chuť s bojovností. „Je to satisfakce za to, čím jsme si prošli. Nejde nevzpomenout na první elévovskou sezónu, kdy jsme všech čtyřicet zápasů, často brutálním skóre prohráli. Kluci ani rodiče to ale s námi nevzdali, byli trpěliví, na tréninku se pracuje, a teď přišlo ocenění. Krásně jsme si to užili,“ uvedl trenér Jiří Habram.

 

V prvním zápase proti týmu Bartosini Český Těšín (bílí) kráčeli malí Bohumíňáci trpělivě za výhrou. Rozhodli o ní až ve druhé půli, ale organizovaností a větší bojovností soupeře jednoduše přetlačili. „Střelecky se chytila nejprve druhá lajna, první se pak přidala. Kluci byli možná v úvodu malinko nervózní, ovšem potom jsme už povedený první zápas přetavili do zlaté jízdy,“ dodal kouč.

 

Pořádající MVIL Ostrava s jen sedmi hráči a brankářem neměl být ve druhém duelu problémem. Do boje se zapojil i třetí bohumínský útok, jenže dvě podceněné situace znamenaly poločasovou remízu. „Zvážili jsme, zda znovu nezvýšit tempo redukcí sestavy na dvě formace, ovšem moc nás těší, že jsme druhou půli zvládli i bez tohoto zásahu do sestavy. Všichni zaslouží pochvalu,“ řekl Jiří Habram.

 

Bojovný Frenštát s několika šikovnými individualitami se jevil jako nejvážnější soupeř v boji o titul. Jenže bohumínským mladším žákům vyšel bezvadně úvod, rychlé dvě branky určily ráz zápasu a svou šanci už vítězové nepustili. „Uhlídali jsme nebezpečné protihráče a škoda jediné chybičky, kdy nám prošel po nahození soupeř středem obrany. Ale zvládli jsme utkání skvěle,“ konstatoval kouč.

 

Před posledním soubojem s Rožnovem už byl tým maximálně soustředěný. „Věděli jsme, že musíme být trpěliví. Byli jsme dostatečně agresivní v napadání, kterému jsme se v týdnu na tréninku věnovali i s pomocí klubové legendy Petra Kameníka, a bylo to znát. Donutili jsme soupeře k chybám a trestali je, výborná obrana pomohla Lukymu Blahovcovi udržet v bráně nulu. Super,“ dodal.

 

Celkové hodnocení musí být pozitivní. „Hráli jsme konečně agresivně, vydrželi kondičně, využili jsme ve hře více i střílejících obránců, kteří dávali důležité góly. Těší nás, že se střelecky prosadilo deset ze třinácti hráčů, výborně chytali oba gólmani, takže se to prostě sešlo. Kluci od úžasných rodičů dostali i odměnu v podobě fastfoodového překvapení, takže celkově povedená sobota,“ uzavřel Jiří Habram.

Přepište historii! Mladší žáci první v Krásném Poli!


Zpět na aktuality