1. SC Bohumín 98 - florbal

Bronzoví elévci si užili i vítěznou euforii

Publikováno: 16.11.2021

Elévové ve svém domácím turnaji Moravskoslezské ligy nezklamali. Turnaj zakončili s vyrovnanou bilancí, když porazili Rožnov a Bílovec, ale nestačili na Letku a SFK Havířov. Celkové třetí místo je ale bezesporu pro nově se tvořící tým slibným úspěchem, turnaj trenérům našich mladých talentů mnohé zase napověděl.

 

Úvodní utkání se hrálo jen na jednom hřišti, protože rožnovští Sršni přijeli v notně prořídlé sestavě. „Do prvního poločasu soupeř nasadil jenom čtyři hráče, po obrátce jednoho přidal, ale početní převahu jsme dokázali využít, a postupem času naše vedení i herní převaha narůstaly,“ uvedl člen trenérského tandemu Petr Šeliga, který vede bohumínské elévky spolu s Jiřím Kameníkem.

 

„Dobře zachytali oba brankáři, zejména v prvních minutách nás podrželi. Dostalo se na hráče všech čtyř lajn, které navíc všechny dokázaly skórovat. Těší nás, že jsme zapojili i nováčky, které táhlo pár našich ostřílenějších mazáků,“ hodnotil vítězství 8:2 kouč a dodal: „Suma sumárum - dobrý soupeř na rozehrání, což se stoprocentně projevilo a zúročilo ve druhém zápase.“

 

Nabuzení malí florbalisté (a jedna florbalistka) pak vlétli na Bílovec. „Všichni cítili podporu z tribun, kdy se projevilo naplno domácí prostředí. Konečně jsme se rozprostřeli na dvě bojiště, síly jsme rozdělili rovnoměrně. A zase daly góly všechny lajny! Kluci s Emčou se dostali do euforie a bylo vidět, že si hru užívali do poslední minuty, což vedlo k přesvědčivému vítězství 21:8 a zároveň s předstihem i k zajištění třetího místa v turnaji,“ řekl Petr Šeliga.

 

Pak už přišli na řadu hodně vyspělí soupeři. Letce podlehl bohumínský celek 5:21 a poté i vítězům turnaje 1. SFK Havířov 10:25. To ale při zápolení na dvou hřištích nejsou žádné dramatické porážky. „Ale abychom jenom nechválili… V těch zápasech se už projevily naplno naše slabiny, na kterých budeme ještě muset popracovat, abychom mohli konkurovat i favoritům soutěže,“ dodal trenér.

 

Bronzoví elévci si užili i vítěznou euforii


Zpět na aktuality