1. SC Bohumín 98 - florbal

Dorostenci nasázeli v Ostravě soupeřům sedm branek

Publikováno: 21.11.2021

Domaslavice a Tigers Poruba. Dva soupeři našich dorostenců na turnaji Moravskoslezské ligy v Ostravě. Trenéři chtěli jet pro tři body, nakonec se kluci z Ostravy vrátili bez bodu. "Víme kde nás tlačí bota, snažíme se na tom pracovat, ale potřebuje to čas", vrací se k turnaji a k zápasům trenér Ondřej Šalbut. Důraz v brankovišti, střelba a jednoduchost v mezihře i zakončení. To je to, co brání v lepších výsledcích a stojí nám v cestě k zisku bodů.

V zápase s Domaslavicemi soupeř v první třetině odskočil na rozdíl dvou branek. Kluci v průběhu druhé třetiny dokázali skóre srovnat, poctivě bránili a snažili se v útoku dostat jednoduše do zakončení a vypadalo to, že si konečně půjdou pro body. Ale bohužel opak byl pravdou. "V kategorii dorostenců už je to i také o nějakém myšlení hráčů v rámci hry a hlavně vnímání hry samotné", začal hodnotit utkání s Domaslavicemi trenér Šalbut. "Sráží nás individuální chyby hráčů, hlavně po zisku míčku máme hned rychlé ztráty, čímž se sami připravujeme o možnost ohrozit branku soupeře, prostě pořád někam spěcháme. Bohužel už je to asi pátý zápas v řadě a zatím se nám to nedaří nějak odstranit", zakončil hodnocení zápasu trenér Šalbut. A to přesně byl problém třetí třetiny a výsledku utkání s Domaslavicemi. I když konečné skóre 5:9 v náš neprospěch může vypadat trochu hrozivě, samotný průběh zápasu a dění na hřišti tomu určitě neodpovídalo.

Po utkání s Domaslavice přišel na řadu zápas s Tigers Poruba. Tady jsme určitě nebyli favoritem. No průběh zápasu ale jednoznačný vůbec nebyl. Hrála se vyrovnaná střelecká partie. O šance nebyla nouze na obou stranách, bohužel soupeř byl úspěšnější v jejich proměňování a tak s přehledem zvítězil 8:2. "O výsledku zápasu rozhodla střelecká forma. Můžu říct, že poměr střel byl vyrovnaný, rozdíl byl v tom, že soupeř trefoval volný prostor brány, kdežto naši kluci i z vyložených šancí mířili mnohokrát vysoko nad nebo jen do brankáře soupeře", zhodnotil zápas s Porubou trenér Šalbut. Jedním z pozitiv zápasu s Porubou bylo také dobře odbráněné oslabení ve třech, kdy kluci prakticky nepustili soupeře k vážnějšímu ohrožení branky.

K předposlednímu turnaji základní části Moravskoslezské ligy dorostenců vyráží naši kluci v neděli 5.12. do Orlové. Soupeři nám tentokrát budou florbalisté Bílovce a Petrovic.