1. SC Bohumín 98 - florbal

Elévci nevyhráli, ale odjeli se vztyčenými hlavami

Publikováno: 14.12.2021

Elévci odehráli v neděli 12. prosince další turnaj Moravskoslezské ligy, když se představili na palubovce Střední školy dopravní v Ostravě. Přestože se vytoužené výhry nakonec nedočkali, tak bojovali jako lvi a rozhodně se nejednalo o nepovedený turnaj. Výhry přijdou, o tom jsou nejen trenéři Jiří Kameník a Petr Šeliga přesvědčeni.

 

Jako už tradičně se kvůli nemocem i karanténám kádr dával dohromady složitě, v brance tak třeba musel vypomoci i Tobiáš Kameník z přípravky. „První zápas jsme odehráli s Frýdkem-Místkem a doslova do poslední minuty jsme se přetahovali o výhru. Bohužel šťastnější byl nakonec náš soupeř,“ uvedl trenér elévů Jiří Kameník. Rozhodčí nakonec zapsali konečný výsledek 17:12 ve prospěch FbC KOVO.

 

Ve druhém souboji byla soupeřem družstva elévů Orca Krnov. „Slušné tempo i těsné skóre jsme drželi v první dějství, bohužel druhý poločas už se nám tolik nepovedl. Ukázalo se, že budeme muset na trénincích zapracovat i na obratnosti či dynamice, ale žádnou ostudu jsme neudělali. Neproměněné šance nás stály lepší výsledek, ovšem pořád se ještě učíme, třeba jak si včas rozebrat hráče po ztrátě balónku,“ glosoval prohru 7:11 kouč.

 

Třetího zápasu se malí Bohumíňáci trochu obávali, proti nim stáli vítkovičtí Draci. „Čekalo se, že rozdíl to bude velký, ale naši borci se soupeře velkého jména nezalekli a odehráli zápas důstojně. Předvedli příkladnou bojovnost i srdíčko, vše podpořili navíc i výborní gólmani Vítek Piechowicz a Tobík Kameník. Sice jsme prohráli, ovšem při každém našem vstřeleném gólu jsme s trenérem Šeligou mysleli, že hala spadne, když naši nejlepší a největší fanoušci z řad rodičů zakřičeli. Užívali jsme si nejhlasitější podporu ze všech týmů na turnaji, za což všem moc děkujeme,“ popisoval trenér Jiří Kameník. Vítkovice vyhrály 26:11.

 

V závěrečném utkání podlehli malí Bohumíňáci 8:11 týmu Tigers Poruba. „Tam nám to fakt uteklo o vous, ale musím znovu konstatovat, že z turnaje jsme odjížděli se vztyčenou hlavou. Bojovnost a chuť se rvát jsme prokázali asi největší ze všech. Víme, kde nás tlačí bota a společně s trenérem Šeligou a týmem na tom zapracujeme. Další turnaj nás čeká až v únoru, tak snad už i ty karantény pominou a my budeme konečně v plné síle,“ dodal kouč.

Elévci nevyhráli, ale odjeli se vztyčenými hlavami


Zpět na aktuality