1. SC Bohumín 98 - florbal

Základní část skončila, boje o umístění jsou před námi...

Publikováno: 19.12.2021

Zápasem s domácím Paskovem zakončili boje v základní části naši dorostenci. Hrál se vyrovnaný florbal, dokonce si dovolíme říct, že naši borci byli v zápase lepší, ale znovu nás zklamala koncovka a i přes mnoho vyložených šancí jsme byli schopni dát více než jednu branku.

Kluci vstoupili do zápasu aktivně, poctivě bránili a vytvářeli si spoustu šancí. Domácí ale tlaku odolávali a prakticky ze dvou střel na branku vytěžili maximum. A tak se šlo po první části do šaten za stavu 2:0 pro domácí.

Ve druhé třetině naši borci pokračovali v poctivém výkonu jak v útoku, tak v obraně. Vedení soupeře je nesrazilo, naopak pokračovali v dobývání branky soupeře, který hrozil pouze z rychlých brejků. Už to vypadalo, že se skóre po druhé třetině nebude měnit, když Tomáš Kania prolomil naši střeleckou smůlu a vteřinu před koncem druhé části snížil na 1:2.

Třetí třetina kopírovala průběh první. Hrálo se více na polovině Paskova, branky ale padali do sítě Bohumína. Naši hráči se ocitli několikrát sami tváří v tvář brankáři soupeře, který proti nim uspěl, kdežto soupeř z rychlých protiútoků trestal. A proto svítilo na konci zápasu na ukazateli skóre 5:1 ve prospěch Paskova.

"Dnes vyhrál produktivnější tým. Kluci byli lepší, ukázali nejen nám trenérům, že florbal hrát umí, ale neproměňovali své šance. A že jich nebylo málo. Koncovka nás trápí a sráží v podstatě zatím celou sezónu", zhodnotil zápas s Paskovem trenér Ondřej Šalbut.

A co čeká dorostence po novém roce? Začínají boje o konečné umístění v Moravskoslezské lize. Díky výsledkům v základní části jsme se kvalifikovali do skupiny o 7. až 12. místo. "Jsme připraveni zabojovat o konečný sedmý flek v soutěži. Kluci na to mají a dnes se o tom přesvědčili", prozradil ambice týmu v nadstavbě trenér Šalbut. První turnaj nadstavbové části čeká kluky už o víkendu 8.-9.1.2022.