1. SC Bohumín 98 - florbal

Nadstavba ligy dorostenců se rozběhla naplno...

Publikováno: 9.1.2022

V rámci nadstavby se naši dorostenci vydali do Oder, kde je čekali asi nejsilnější soupeři ve skupině o 7. až 12. místo. V prvním zápase jsme vyzvali Petrovice, ve druhém na nás čekali florbalisté z Bílovce.

Z.F.K. Petrovice 2:2 1.SC Bohumín 98 (0:0, 1:1, 1:1)

V novém roce nastoupili kluci do zápasu s odhodláním navázat na dobrý výkon z posledního zápasu proti Paskovu, kterým zakončili základní část. A to se jim beze zbytku dařilo. Bojovným výkonem, podpořeným dobrou obranou a výborným výkonem Mikiho Drápely v bráně, zatápěli v první třetině Petrovicím před jejich brankou. I přes tři vyložené brankové příležitosti na naší straně se šlo po první třetině do šaten za stavu 0:0.

Druhá třetina začala gólově, kdy se nejdříve dvě minuty po jejím zahájení prosadili Petrovice, aby naši kluci brankou Honzy Zimuláka 50 vteřin po inkasované brance srovnali. Poté pokračoval vyrovnaný florbal se šancemi na obou stranách. Naši kluci měli možnost jít od vedení po nařízeném trestném střílení, bohužel Martin Nitsche je neproměnil, a tak skóre bylo i po druhé třetině vyrovnané.

Třetí třetina byla o tom, kdo dá první gól a kdo bude lépe bránit. Tahali jsme za delší konec a za naši mírnou převahu nám bylo odměnou vedení 2:1, kde se dvě a půl minuty před koncem třetí třetiny prosadil Tonda Musil. Bohužel, asi i v mírné euforii ze vstřelené branky před koncem zápasu, kluci neudrželi 100% koncentraci a inkasovali hned po 16 vteřinách. A tak i přes mírný tlak v poslední minutě svítil na ukazateli skóre konečný stav zápasu proti Petrovicím 2:2.

FBC Spartak Bílovec 2:1 1.SC Bohumín 98 (0:0, 0:1, 2:0)

Do zápasu s Bílovcem trenéři nabádali kluky, aby nepolevili v nasazení a koncentraci, stejně jako v zápase s Petrovicemi. A ti dodržovali vše tak, jak jim trenéři řekli. Bojovali, makali, běhali a dřeli a s podporou znovu výborného výkonu Mikiho Drápely v brance zle zatápěli soupeři. Bohužel, zradila je koncovka a tak po dvou třetinách svítilo skóre na ukazateli pouze 1:0 ve prospěch našich dorostenců, kdy se na konci druhé třetiny, po asistenci Tomáše Kanii, na turnaji znovu prosadil, věkem ještě starší žák, Tonda Musil. I třetí třetina byla pod mírnou převahou našich chlapců. Ještě čtyři minuty před koncem zápasu to vypadalo, že si jdou kluci za svou první výhrou v nadstavbě. Bohužel, dvě individuální chyby, které poslali hráče soupeře samotné tváří v tvář Mikimu Drápelovi nakonec rozhodli, že se z vítězství radoval soupeř.

"Musíme se naučit trefovat volný prostor branky, pak budeme sbírat body, to je celé", zhodnotil výsledky trenér Ondřej Šalbut. "Kdybychom šli v obou utkáních do třetí třetiny s vedením o dvě nebo tři branky, troufnu si říct, že bychom vítězství neztratili, takhle kluci trochu podlehli tomu tlaku, ze kterého pak pramenily chyby, které rozhodly o výsledcích", dodal Ondřej Šalbut.

Další zápas v nadstavbové části Moravskoslezské ligy čeká naše dorostence v neděli 30.ledna, kdy se od 17:20 utkají v Paskově s Odrama.