1. SC Bohumín 98 - florbal

Základní část soutěže zakončili starší žáci v domácí hale.

Publikováno: 6.3.2022

Turnajem čtyř týmů ve Sportovní hale Bohumín skončila základní část Moravskoslezského přeboru starších žáků. O poslední porci bodů před nadstavbovou částí bojovali mimo naše florbalisty také kluci z Paskova, Domaslavic a Horní Suché, která na turnaj přijela i jednou lajnou děvčat.

Soupeřem našich florbalistů byl nejdříve tým z Paskova a tento souboj celý turnaj zahajoval. V posledním, čtvrtém, zápasu turnaje si pak kluci poměřili síly s Domaslavicemi. Díky jarním prázdninám nastoupili kluci do turnaje v hodně kombinované sestavě a za pomoci posil z mladších žáků, konkrétně Kamila Uszka a Romana Martínka.

1. SC BOHUMÍN 3:9 PASKOV SAURIANS (1:5, 0:3, 2:1)

První třetina zcela v režii soupeře, který našim klukům prakticky nic nedovolil a zaslouženě šel do vedení o čtyři branky. Toto vedení navýšil ve druhé třetině o další tři góly a už se zdálo, že se schyluje k debaklu. "První dvě třetiny jsme byli asi ještě doma v posteli. Pomalí a nedůrazní. Soupeř byl v prvních dvou třetinách jednoznačně lepší", vrátil se k prvním dvěma třetinám trenér Ondřej Šalbut.

Třetí třetina už nabídla vyrovnanější florbal, šance byli na obou stranách. Soupeř skóroval jednou, my dvakrát a proto na tabuli svítili konečné skóre 9:3 ve prospěch florbalistů z Paskova.

"Zápas jasně ukázal, proč je Paskov leader soutěže. Je toho hodně, na čem musíme pracovat", zhodnotil zápas trenér Šalbut.

1. SC BOHUMÍN 3:8 SK Domaslavice (0:1, 2:4, 1:3)

Ani druhé utkání se našim klukům nepovedlo. Soupeř byl od začátku lepší, pohyblivější, hrál více na míčku, kontroloval průběh zápasu a postupně navyšoval skóre. "Je to těžké. Jsem realista, k tomu hrát horní polovinu soutěže nám prstě ještě chybí kus cesty. Rychlost, s míčkem i bez míčku, důraz, odvaha, a hlavně týmová hra. My se pořád staráme o všechno ostatní, jen ne o hru. Takhle to prostě nebude fungovat", byl kritický k výkonu svých svěřenců trenér Šalbut. "Chtěl bych ještě poděkovat klukům (a rodičům) z mladších žáků. Ač o hlavu menší, nebáli se a bojovali. Podali super výkon", doplnil na konec trenér Šalbut.

Poslední vystoupení v soutěži čeká naše starší žáky 23.4.2022 na turnaji o konečné umístění. Kde se bude hrát a s kým Vám dáme v dostatečném předstihu vědět.