1. SC Bohumín 98 - florbal

St. žáci zakončili sezónu turnajem v domácí hale

Publikováno: 24.4.2022

Jeden turnaj, tři týmy a šest zápasů. To byl poslední turnaj starších žáků v domácí hale Bospor. Turnaj, který určil pořadí týmů na šestém až devátém místě Moravskoslezského přeboru v sezóně 2021/2022. Turnaj, který byl plný florbalových soubojů, gólů a emocí...

1.SCB 98 7:4 Toro Salibandy Ostrava (0:0, 2:2, 5:2)

(Nitsche 3, Musil 2, Pálka 1, Stuš 1)

Zápas se Salibandy Ostrava měl být nejjednodušší cestou k vítězství ze všech tří utkání našich starších žáků na turnaji. A tak se zápas v první třetině i tvářil. Naši kluci dobývali branku soupeře, ale tak jako v celé sezóně, i v tomto zápase bylo našim největším soupeřem zakončení, přesněji řečeno trefování volných prostorů branky soupeře. A tak se odcházelo do šaten po prvních 12ti minutách za stavu nerozhodného stavu 0:0. "Klukům jsme v pauze mezi třetinami řekli, ať se v zakončení uklidní a nespěchají, že góly přijdou", řekl trenér Ondřej Šalbut.

V nástupu do druhé třetiny bylo znát, že si kluci vzali slova trenérů k srdci. Hned po 9ti vteřinách skóroval Tonda Musil. A po dalších třech minutách navýšil skóre ve prospěch Bohumína Ríša Kaňok. Bohužel pak kluci, stejně jako v mnoha zápasech předtím úplně vypadli z rytmu a dovolili do konce druhé třetiny soupeři srovnat. "Taková ta naše klasika, vedeme, myslíme si že už to teď půjde samo. Takže začneme vymýšlet, každý si chce dát gól, přestaneme hrát naši hru a soupeři nás trestají", vrátil se k průběhu třetiny trenér Šalbut.

Srovnání skóre ve druhé třetině nabudilo soupeře do začátku té třetí a naopak naši borci tahali za kratší konec. Naštěstí jsme vždy na branku soupeře dokázali reagovat. Nejdříve brankou Davida Pálky a potom po time-outu, který si trenér starších žáků vyžádal kvůli zranění právě střelce třetí vyrovnávací branky, druhou brankou Tondy Musila. Od té chvíle už jsme byli zase lepší a po brankách Nitscheho, Stuše a znovu Martina Nitscheho svítilo na koci zápasu skóre 7:4 v náš prospěch. "Na začátku třetiny jsme byli ustrašení. Paradoxně nám pomohla zranění Davida Pálky a Honzy Zimuláka, po kterých jsme museli zamíchat sestavou", zhodnotil třetí třetinu a zápas trenér Šalbut.

1.SCB 98 3:5 FbK Horní Suchá (1:3, 1:0, 1:2)

(Kaňok 2, Nitsche 1)

Do zápasu proti největšímu favoritovi turnaje jsme nevstoupili úplně nejlépe a po třech rychlých brankách v úvodu první třetiny jsme před druhou dvanáctiminutovkou prohrávali 1:3.

Druhé dějství i po promluvě trenérů bylo výrazně lepší, kluci si vytvořili několik brankových příležitostí, skóre se ale měnilo jednou ve prospěch soupeře.

Ve třetím dějství jsme vstřelili dvě branky, soupeř jednu a tak na koci zápasu svítili na ukazateli skóre 3:5 v náš neprospěch.

"Z mého pohledu rozhodli zápas dva faktory. Zbytečný strach našich hráčů v úvodu zápasu a brankáři, kdy na straně soupeře byla v tomto zápase větší kvalita", vrátil se k zápasu s Horní Suchou trenér Ondřej Šalbut.

1.SCB 98 3:7 Z.F.K. Petrovice (1:2, 4:0, 2:1)

(Stuš 2, Musil 1)

Dva předchozí zápasy s Petrovicemi v základní části skončili remízou. Tentokrát do zápasu vstoupili lépe naši borci a po první třetině a dvou brankách Vojty Stuše jsme vedli 2:1.

Zápas a celý jeho výsledek ale ovlivnilo vyloučení Tondy Musila v polovině druhé třetiny, kdy za "protesty" proti tomuto trestu byl do konce utkání vyloučen trenér Ondřej Šalbut. Petrovice třemi brankami v sedmiminutové přesilovce dokázali skóre otočit a naši kluci se už do zápasu nedokázali dostat, kdy je ještě srazila nesmyslná (z pohledu rozhodčích) vyloučení ve třetí třetině.

"Klukům jsem se omluvil, omlouvám se ještě divákům a fanouškům za své vyloučení, které ovlivnilo celý zápas a jeho výsledek. Prostě mi ruply nervy z toho, jak pan rozhodčí Morkes řídil ten zápas. My trenéři jsme tady pro kluky, vidíme jak na trénincích makají, vidíme jejich progres, vidíme jejich zapálení a chuť do zápasů i tréninků. A pak přijde někdo, kdo všech to jejich snažení a koneckonců i naše, pošle do h*****, protože on je pan rozhodčí a kdo je víc", vrátil se k zápasu a incidentu ze druhé třetiny trenér Ondřej Šalbut.

Tento turnaj byl posledním představením stávající sestavy starších žáků. Sexteto Adam Kubík, Šimon Hlozák, Mates Hanzlík, David Pálka, Ríša Kaňok a Štěpán Kubla zůstávají ještě rok u starších žáků, zatímco ostatní se posunují do kategorie dorostenci. "Chtěl bych klukům poděkovat za jejich přístup jak k tréninkům tak i k zápasům. Je na nich znát progres, na někom větší, na někom trochu menší. Každopádně všichni mají srdce bojovníků a já doufám, že v nově utvářeném týmu starších žáků budou posilami a tahouny", uzavřel hodnocení posledního turnaje starších žáků v sezóně trenér Šalbut, který se posouvá pro sezónu 2022/2023 k nově vytvořené tréninkové skupině dorostenců a juniorů.