1. SC Bohumín 98 - florbal

Florbalová akademie se dočká opět pokračování

Publikováno: 22.9.2020

Od začátku října se znovu rozběhne projekt Florbalová akademie, na kterém spolupracuje náš 1. SC Bohumín 98 s předním českým klubem FBC Ostrava. V letošním školním roce se florbalem budou bavit děti prvního stupně na dvou bohumínských základkách, k už vyzkoušené ZŠ Čs. armády se nově připojuje i ZŠ Skřečoň.

 

„Školní rok ještě ani pořádně nezačal a už jsme odpovídali na dotazy rodičů, zda Florbalová akademie poběží i letos. Jen to ukazuje, že se sportování v rámci družiny i mimo ní dětem líbilo,“ řekl sekretář klubu B98 Ondřej Veselý. Projekt začal fungovat ve druhém pololetí loňského školního roku při ZŠ ČSA a rychle si našel zalíbení u žáků i rodičů: „Registrováno bylo skoro padesát dětí. Bohužel po čtyřech lekcích přišel covid a bylo po Akademii.“

 

Klub nabídl zájemcům, kteří uhradili vstupní poplatek, aby pak využili tréninků s družstvy elévů a přípravky přímo ve sportovní hale Bospor. „Někteří dorazili a šest hráčů už natrvalo působí v našem klubu. Dosah je pro nás zajímavý,“ poznamenal Ondřej Veselý. Florbal se znovu bude na bohumínských školách hrát v pátek, na ZŠ ČSA se chystají dvě hodinové lekce, ve Skřečoni zatím jedna.

 

Znovu tréninkové jednotky povedou vyškolení trenéři z řad FBC Ostrava i bohumínského klubu B98. „Děti v podstatě potřebují jen sportovní oblečení, tenisky do tělocvičny a florbalku. Pokud ji nemají, tak jsme schopni pár kusů na každém tréninku i zapůjčit,“ připomenul sekretář 1. SC Bohumín 98. Cena je dotována pořádajícím klubem, a tak rodiče za sportování dětí zaplatí jen 400 Kč za pololetí.

 

Více informací o celém projektu ZDE.

Florbalová akademie se dočká opět pokračování


Zpět na aktuality